Haber

5. Geleneksel KKTC Bisiklet Turu tamamlandı

Mersin Mersin Bisiklet Derneği (MERBİSDER) tarafından Yenişehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen ‘5. Klasik KKTC Bisiklet Turu’ sona erdi.

Mersin Bisiklet Derneği’nin 5. Klasik KKTC Bisiklet Tipi kapsamında Türkiye’nin farklı illerinden 32 bisikletçi KKTC’de 350 kilometre yol kat etti. Yenişehir’den bisiklet süren bisikletçiler, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Erenköy-Karpaz Belediye Başkanı Hamit Bakırcı ve Mehmetçik-Büyükkonak Belediye Başkanı Fatma Çimen Tuğlu’yu da ziyaret etti.

MEBİSDER Lideri Süleyman Uygun, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit tarafından Erenköy-Karpaz Belediye Başkanı Hamit Bakırcı’ya gönderilen Yenişehir Tarımsal Kalkınma Kooperatifi çatısı altında üretilen ürünlerin bulunduğu paketi takdim etti. Başkan Hamit Bakırcı, Başkan Özyiğit’e hediyeleri için teşekkür etti.

MERBİSDER Lideri Süleyman Uygun, “Bu yıl beşinci bisiklet turumuz kapsamında KKTC’yi bir uçtan bir uca bisikletlerimizle gezdik. Çok güzel ve keyifli bir deneyim oldu. Mersin Bisiklet Derneği olarak 10. Yenişehir Belediyemizin Bisiklet Şenliği’ni bu yıl onun desteğiyle düzenleyeceğiz. Yine Mersin’de bisikletçileri bir araya getireceğiz, şehrimizi gezeceğiz. Bizleri her zaman destekleyen Başkanımız Abdullah Özyiğit’e teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: ANKA / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu