Haber

Aksaray’da Motosikletli Jandarma Ekipleri Tarihi Yerleri Kontrol Ediyor

Aksaray’da havaların ısınmasıyla birlikte devriye gezen motosikletli jandarma ekipleri tarihi yerlere kuş bile uçurmuyor.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı havaların ısınmasıyla birlikte motosikletli polis jandarma ekipleri devriye görevine başladı. İlçe, belde ve köylerde görev yapan motosikletli jandarma ekipleri, araçların ulaşamadığı en ücra köşelere bile giderek denetimlerini sağlıyor. Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte şehrin tarihi mekanlarına artan yerli ve yabancı turist ziyaretlerini jandarma ekipleri de yakından takip ediyor. En ufak bir aksiliğe bile izin vermeyen jandarma ekipleri de kısa sürede ihbarlara sevk ediliyor. Kaçak kazı yapan hazine avcılarının da endişeli rüyası olan motosikletli jandarma ekipleri, dağlarda sürekli devriye gezerek kontrolü sağlıyor.

İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, “Bölgeyi ziyaret eden yerli/yabancı turistlerin can ve mal güvenliğini sağlamak, bölgede oluşabilecek kaçak kazı olaylarını önlemek amacıyla motosikletli asayiş personelimiz tüm gün devriye geziyor. “Vatandaşlarımızın huzur ve inanç içinde yaşaması, ilçelerimizde güvenlik ortamının sağlanması adına titiz ve titiz çalışmalarımızı gece gündüz demeden sürdüreceğiz.” il ve ilçede meydana gelebilecek olası olayların önüne geçilmesidir” denildi. – AKSARAY

haber-gumusova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu