Haber

Bakan Göktaş medya kuruluşlarına sorumlu davranma çağrısında bulundu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ‘Beni Sakla’ dizisindeki çocukların ihmal ve istismarı şüphesini uyandırabilecek bazı sahneler nedeniyle dizi yayınlanmadan önce RTÜK’e başvurduklarını, yasayı onaylamadıklarını söyledi. Böyle bir senaryoda çocukların kullanılması.

Bakan Göktaş, dün akşam televizyonda yayınlanan ‘Beni Sakla’ dizisinde çocuklarla ilgili kamuoyunda eleştiriye neden olan sahnelere ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Göktaş, dizilerin bazılarında çocukların zihinsel yeterliliklerini dikkate almayan sahneler bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Söz konusu sahnelerin çocuğa yönelik ihmal ve istismar şüphesi uyandırabileceği ve bu bağlamda RTÜK uzmanları tarafından değerlendirilmesi yönündeki talebimiz, dizi yayınlanmadan önce 23 Ekim 2023 tarihinde RTÜK’e iletilmiştir.

Çocuklarımızı her türlü ihmal, şiddet ve istismardan koruma konusunda medyayı değerli paydaşlarımızdan biri olarak gördüğümüzü her fırsatta dile getirirken çocuklarımızın böyle bir senaryoda kullanılmasını tasvip etmediğimiz bir durumdur. ve kabul etmeyecektir. “Tüm medya kuruluşlarımızı, kamuoyuna hitap eden medya içeriklerinin özellikle ailelerimiz, çocuklarımız ve gençlerimiz üzerinde yaratabileceği olumsuz etkilerin önlenmesi konusunda gerekli hassasiyeti göstermeye ve sorumlu davranmaya bir kez daha davet ediyorum.”

kinikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu