Ekonomi

Coinbase Ventures, Oracle DAO’ya katıldı

CoinbaseVentures, likit staking protokolü Rocket Pool ile bağlarını bir sonraki seviyeye taşıyor.

Geçen Cuma, işlem hacmine göre en büyük merkezi olmayan borsalardan biri olan Coinbase’in yatırımcısı Coinbase Ventures, Rocket Pool’un Oracle DAO’suna katıldı. Oracle DAO, protokol için gerekli sıra dışı hizmetleri gerçekleştiren özel düğüm işlemcilerinden oluşan bir kümedir.

Ek olarak Coinbase Ventures, Oracle DAO için her bir ödül rulosunda üretilen toplam RPL enflasyonunun yüzde 15’ini alacak. CoinGecko verilerine göre Rocket Pool ekosisteminin yerli tokeni olan RPL, 43-44 dolar ortasında bir fiyata sahip. Rocket Pool’un staking türevi olan rETH, tek takas1.07295 ETH’de .

Bu yılın başlarında Rocket Pool’un kurucusu David Rugendyke Coinbase Ventures’ın Rocket Pool staking platformuna yatırım yaptığını duyurdu. Yatırımcı şirketin oDAO’ya dahil edilmesi, kripto alanında birçok kişi tarafından tercih edildi. Ethereum Şangay hard fork’una hazırlık olarak görülüyor. Hard forktaki ether işlemleri 12 Nisan’dan itibaren kullanıma sunulacak.

Discord’da [object Object] kullanıcı adını kullanan Rocket Pool düğüm işlemcisi, Coinbase Ventures’ın Oracle DAO’nun bir parçası olmasından çok mutlu olduklarını söyledi ve şunları ekledi:

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu