Haber

DEVA Parti milletvekili adayının seçim aracına saldırı iddiası incelendi

Şanlıurfa Valiliği, milletvekili adayı DEVA Parti üyesi Ahmet Tüysüz’ün seçim aracına düzenlenen saldırıyla ilgili yürütülen soruşturmada silahlı saldırıya dair herhangi bir delil bulunmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, milletvekili adayı Ahmet Tüysüz’ün 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak CHP’li seçim aracıyla seyir halindeyken aracının lastik kısmına kurşun isabet etmiş olabileceğini bildirdiği belirtildi.

Konuyla ilgili araştırma yapıldığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Konu ile ilgili yapılan araştırmada bahis seçme aracının sağ arka lastiğinin patlak olduğu ve jantın hasar gördüğü daha sonra bilirkişi yardımıyla lastiğin açıldığı ve incelemelerde bulunulduğu ancak herhangi bir bulguya ulaşılamadığı tespit edilmiştir. Silahın ateşlendiği belirlendi. Bölgede gerekli araştırmalar yapıldı, boş kovanlar ve mermi çekirdeklerine rastlanmadı, 8 santimetre uzunluğunda metal bir modül bulunarak inceleme için saklandı.”

Bazı kötü niyetli kişilerin soruşturma tamamlanmadan seçim aracına saldırıldığı yönünde paylaşımlarda bulunduklarının aktarıldığı açıklamada, şu değerlendirmelere yer verildi:

“Gerekli soruşturmalar henüz tamamlanmamışken bu durum bazı art niyetli kişiler tarafından sosyal medya platformlarında ‘DEVA Partisi’nin aracına saldırı düzenlendi’ şeklinde lanse edilmiştir. Şanlıurfalı vatandaşlarımızın buna el atmayacağı açıktır. Sorumluları seçim sürecinde kamuoyu ile bilgi paylaşırken sağduyulu davranmaya davet ediyoruz.Sosyal medya platformlarında asılsız tahrik edici eylemlerde bulunanlar hakkında ilgili makamlarca gerekli yasal işlemler yapılacaktır.”

mutki-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu