Haber

Emekli okul müdürü resimlerini depremzedelere bağışladı

BARTIN’da emekli okul müdürü İbrahim Demirdil (67), depremzedeler yararına 27 tablo tezhip çalışmasını Bartın Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na bağışladı. Tabloların satışından elde edilecek gelirin depremzedeler için kullanılacağını belirten Demirdil, “Alacak vatandaşlarımızın bunu maddi bir değer olarak düşünmemesini, büyük depremin hatırası olarak almasını istiyorum. bu gerçekleşti.”

Emekli okul müdürü İbrahim Demirdil, tezhip çalışmalarından oluşan tablolarını depremzedeler için Bartın Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na bağışladı. Valilik binasının alt katında 27 tablo sergilenirken, eserlerin satışından elde edilen gelir depremzedeler için kullanılacak. İbrahim Demirdil, emekli olduktan sonra resim yaptığını belirterek, “Yaptığım eserler, Türk süsleme sanatlarından tezhip ve tezhip karışımı eserlerdir.

Memleketi Şanlıurfa Malatya’da yaşayan oğlu ve kardeşlerinin depremden etkilendiğini ve çadırda yaşadıklarını söyleyen Demirdil, “6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden sonra millet olarak yara aldık. Şanlıurfa’da bu çalışmaları Bartın Valiliği’ne bağışladım, “Oluşturulacak gelir depremzedelerimize gönderilecek. Buradaki eserlerimizi alacak olan vatandaşlarımızın bunları maddi bir değer olarak düşünmelerini değil, yaşanan büyük depremin hatırası olarak almalarını istiyorum. Bu çalışmalarım el emeğinin ürünü” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu