Haber

Erdoğan ve Bahçeli için çıkartmaları hazırlayan tasarımcının açıklaması ortaya çıktı: Marketlere ben yapıştırmadım.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin fotoğraflarının yer aldığı çıkartmaların hazırlanıp dağıtıldığı, bazı pazar ve halkın yoğun olduğu yerlere bu çıkartmaların yapıştırıldığı belirlendi.

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

Çıkartmaları tasarlayıp dağıttığı tespit edilen “mahirgra” takma isimli Twitter hesabının sahibi Becerikli Akkoyun, İzmir Emniyet Müdürlüğü Emniyet Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Akkoyun, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

“YARALANMAKLA İLGİLENMİYORUM”

Akkoyun’un savcılığa verdiği sözde, herhangi bir hakaret kastının bulunmadığını ve marketlere çıkartmaları kendisinin yapıştırmadığını söylediği öğrenildi. Akkoyun, “Siyasi gündemdeki düşüncelerimi ifade etmek için bu tasarımları paylaştım. Onları aşağılamak gibi bir niyetim yok.

“PİYASALARA BAĞLANMIYORUM”

Grafiker olduğum için siyasi içerikli Twitter hesabımda paylaştığım stickerları sizin bana gösterdiğiniz için ben tasarladım. Sadece Twitter adresimde paylaştım, bu etiketlerin dumping ve marketlere yapıştırma işlemlerini ben yapmadım.

“SUÇU KABUL ETMİYORUM”

Bunu kimin yaptığına dair hiçbir bilgim yok. Birçok kişi hazırladığım görselleri kullanmak için mesaj atıyordu. Bunlara cevap vermek zaman aldığı için tweeti genel bir açıklama olarak paylaştım. Üzerime atılan suçlamaları kabul etmiyorum. Tutuklama kararı hukuka aykırıdır ve işleme itiraz ediyorum.”

boztepe-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu