Haber

FATİH’teki yangın yan binaya sıçradı

FATİH’te terk edilmiş 4 katlı bir binanın 3’üncü katında çıkan yangın, yan binaya da sıçradı. Dar sokaklardan geçmekte güçlük çeken itfaiye ekipleri, yanan binanın karşı tarafında bulunan Fener Rum Lisesi’nin bahçesinden çıkan yangına müdahale etti.

Balat Mahallesi Sancaktar Yokuşu üzerinde bulunan 4 katlı binanın 3. katında saat 23.00 sıralarında yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın yan binanın çatısına da sıçradı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Caddenin darlığı nedeniyle girmekte zorlanan itfaiye ekipleri, terk edilmiş binanın karşı tarafında bulunan Tarihi Fener Rum Lisesi’nin bahçesinden çıkan yangına müdahale etti. Yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından söndürülen yangında herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadı.

‘YANGIN YANGIN GEÇMEDİ, SOKAKLAR DAR’

Mahalle sakinlerinden Muhammed Yasir Akyüz, “Ben bu sokakta oturuyorum, dumanı görünce geldik. Kapı açılmıyordu, levye ile açtılar. İtfaiyeciler dar sokaklardan geçemedi. Araçları sokağa çektiler. Görüyorsunuz, itfaiye aracı en altta. Hala söndüremediler 1 saat geçti itfaiye ekipleri hala çalışıyor” dedi.

adalarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu