Yaşam

Hatay Belediye Başkanı’ndan ‘Afrika Prensi’ paylaşımı

Depremler sonucunda en fazla yıkımın meydana geldiği illerden biridir. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş , bir sosyal medya gündemi paylaştı. Savaş, kendisini ‘Afrika’nın Prensi’ olarak tanımlayan iş adamı ve sosyal medyanın ünlü ismi Jacob Caesar’ı resmi bir davet görseliyle paylaştı.

Hatta sıradan bir Ganalı olan ve hisseleriyle ünlü Jacob Caesar, Savaş’ın hissesini paylaşmıştı. Afrika Prensi Özgürlük Jacob Caesarüniformalı.

Hatay Belediye Başkanı Jacob Caesar ile olan paylaşımı:

‘Afrika Prensi’ Jacob Caesar kimdir?

Gerçek adı “Nana Kwame Bediako” olan Jacob Caesar, Kwarleyz Group’un kurucusu ve CEO’sudur.

()

Caesar daha önce piyasaya sürdüğü Freedom Coin adlı token ile insanlara “Freedom Coin’e yatırım yapan ilk 15 milyon kişiye %20 yatırım geri vereceğim” sözü de vermişti.

()

Sezar en çok “girişimci, sanayici, emlak kralı ve hayırsever” olarak bilinir. Bugüne kadar adından söz ettiren lüks bağışlarıyla da ön plana çıktı. Örneğin 2020 yılında 2. Dünya Savaşı gazisine 2 yatak odalı bir konut bağışlamıştır.

()

Sezar, birleşik bir Afrika inşa etmeyi ve dünyanın geri kalanıyla köprüler kurmayı hedeflediğini de profillerinde belirtiyor.

Paylaşım, sosyal medyada hem Türk hem de yabancı kullanıcıların tepkisini çekti:

“Lütfen, o bir prens değil. O sıradan bir Ganalı. Giydiği üniforma da resmi değil. Gana’da isteyen herkes aynı üniformayı giyebilir.”

habertorbali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu