Haber

İsveç’teki çirkin saldırıya eski başbakandan tepki: Yararlı salak

Geçtiğimiz haftalarda aşırı sağcı siyasetçi Rasmus Paludan’ın İsveç’teki Türkiye Büyükelçiliği yakınında Kur’an-ı Kerim’i yakması tüm dünyayı ayağa kaldırmıştı. Türkiye’deki bu korkunç saldırıya çok sert tepki gösterdi ve olayın ikili ilişkileri zedelediğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında, “Merak etmeyin, NATO’ya girmenize izin vermeyeceğiz” dedi.

“BU FAYDALI BİR APTAL”

Eski Başbakan Mandalena Andersson, İsveç devlet televizyonu SVT’ye yaptığı açıklamada, ülkesinin NATO’ya üyelik sürecini değerlendirdi. İsveç’in önemli bir NATO sürecinden geçtiğini belirten Andersson, halkı bu sürece yardımcı olmaya çağırdı. bunlar iğrenç şeyler.çarpıtılmış bir ruh haliyle Kuran’ı yakmak.ve bunu teşvik ederseniz isveç ile islam alemi arasındaki iyi ilişkileri bozmak isteyen güçler için faydalı bir aptal olursunuz.girişimleri de olumlu buluyorum Hükümetin ve Dışişleri Bakanlığı’nın NATO sürecindeki atmosferi soğutması gerekiyor.” dedi.

“SONUÇLARINI DÜŞÜNMEK SORUMLULUĞUMUZ VAR”

İsveç Demokrat Partisi’nin “İfade özgürlüğü çerçevesinde 100 Kuran yakılabilir” açıklamalarını da değerlendiren Andersson, “Kendiniz hakkında her zaman konuşma hakkınız var. Ancak düşünme sorumluluğunuz da var. Başkalarına zarar verebilecek sonuçları hakkında.Hükümeti dışarıdan destekleyen İsveç Demokratlar Partisi ile işbirliği.Dış politika ve İsveç’in güvenliği açısından gözden geçirilmesi gereken bir durum.” dedim.

haber-yigilca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu