Ekonomi

Motorine yapılan zam vatandaşı isyan ettirdi

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde motorine 1 lira 80 kuruş zam yapılmasına vatandaşlar tepki gösterdi. Benzin istasyonuna mazot almak için gelen emekli Zeki Çıngır, “Her gün oluyor, her gün oluyor bu zam nedir? Nereye gideceğiz? Bu ülkeyi bırakıp gideceğiz” dedi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde motorine 1 lira 80 kuruş zam yapılmasına vatandaşlardan tepki geldi. Mazot almaya gelen bir vatandaş, “Artıyor zam geliyor yine zam geldi. Sürekli böyle zamlar alıyoruz artık çalışamıyoruz. Sabah zam için kalkıyoruz. Ekliyoruz” Bu araca 2 bin lira mazot, şimdi 4 bin lira.”

“MİLLET YÜKSELİYOR”

Başka bir vatandaş “Yapabileceğimiz bir şey yok sonuçta bu arabayı kullanıyoruz” derken; Emekli bir vatandaş, “Arabaya binemiyoruz, gücüm yetmiyor, emekliyim. Arabaya binmeyeceğiz, kapıya bağlayacağız” dedi. Biçerdöver işinde çalışan bir başka vatandaş ise, “Bu gidişat iyi değil. Böylesi bizi kurtarmıyor. Günde 300 litre mazot tüketiliyor, 400 litre filan.”

Emekli Zeki Çıngır, “Her gün oluyor, her gün artırıyorum, ne oluyor? Vallahi bıktık, bin lira aldırdım, 24 litre mazot. Bu milletin çektiği acı nedir? Veriyorlar” dedi. emekliye 3 kuruş zam bin katı 100 kat böyle bir şey olur mu arkadaş millet ayaklanıyor bir arabanın muayenesi 600 lira şimdi 1.200 lira 90 liraydı egzos Muayene 200 lira Bu nedir nereye gideceğiz Bu ülkeyi terk edip gideceğiz diye tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu