Yaşam

‘Ne İzlesem’ Diye Düşünenlere Müjde: Tek Nefeste Bitireceğiniz Yüksek Reytingli Film Önerileri!

“Bugün hangi filmi izlemeliyim?” Endişelenenlerdenseniz gerçeği içeriğimize alalım…

Romantik filmlerden korku filmlerine, bilim kurgu ve fantastik filmlerden komedi filmlerine, polisiye filmlerden gerilim filmlerine kadar her kategoride en uygun filmlerden oluşan sıra dışı bir liste hazırladık.

O halde hazırsanız en çok oy alan filmler listemize geçelim…

14. Uçsuz bucaksız Gece (2019)

İmdb: 6.7

Özet:Bilinen az sayıdaki ama oldukça etkili filmlerden biri olan Uçsuz bucaksız Gece, genç bir santral operatörü ile karizmatik bir radyo sunucusunun, yaşadıkları kasabayı ve kendi geleceklerini sonsuza dek değiştirmesine neden olan garip bir frekansı keşfetmesinin hikayesini anlatıyor.

oyuncular: Sierra McCormick, Jake Horowitz, Gail Cronauer

Müdür: Andrew Patterson

13. Prenses Cyd (2017)

İmdb: 6.7

Özet : Sorunlu bir çocukluk geçiren Cyd, yazı Spence teyzesinin yanında geçirmek için Chicago’ya gider. Bu yaz tatilinde yazar teyzesini daha yakından tanıma fırsatı bulan Cyd, bir gün bir kafede Katie ile tanışır. Kısa sürede birbirlerine ilgi duymaya başlayan Cyd, cinsellikle ilgili birçok şeyi sorgulamaya başlar.

oyuncular: Marika Mashburn, Jessie Pinnick, Paul Brian Fagen

Müdür: Stephen Koni

12. Gençler ve Jolie (2013)

İmdb: 6.7

Özet : François Ozon denilince akla gelen ilk sinemalardan biriyle başlıyoruz. Isabelle, yaşıtlarından ve arkadaşlarından hiçbir farkı olmayan, onlar gibi okulun ortasında ve barınmada sıradan bir hayat yaşayan 17 yaşında bir genç kızdır. Annesi ve üvey babasıyla aile hayatında sorunlar ve çelişkiler yaşayan Isabelle, bu rutin ve düşüncelerden kurtulmanın bir yolunu bulur ve kendisinden yaşça büyük erkeklerle birlikte olmaya başlar.

oyuncular: Marine Vacth, Géraldine Pailhas, Frédéric Pierrot

Müdür: François Ozon

11. Yetim (2009)

İmdb: 7.0

Özet : Bir çift çocuk sahibi olmaya karar verir, ancak bebekleri daha anne karnında daha doğmadan ölür. Bu nedenle yetimhaneden dokuz yaşında bir kız çocuğu evlat edinirler ancak çocuk yavaş yavaş saldırgan ve rahatsız edici davranışlarda bulunmaya başlar.

oyuncular: Vera Farmiga, Peter Sarsgaard, Isabelle Fuhrman

Müdür: Jaume Collet-Serra

10. Köpek Dişi (2009)

İmdb: 7.2

Özet: Film, sözde paralel bir evrende, anne babalarıyla birlikte yaşayan üç küçük kardeşin farkında olmadıkları bir esaret altında yaşadıkları bir evde geçiyor. Evinden hiç çıkmayan, dış dünyadan haberi olmayan, adeta bir çocuk olan kardeşler, köpek dişlerinin döküleceği ve evden çıkmalarına izin verileceği günü bekleyerek hayatlarına devam ederler.

oyuncular: Christos Stergioglou, Michele Valley, Angeliki Papoulia

Müdür: Yorgos Lantimos

9. Paterson (2016)

İmdb: 7.3

Özet : Son derece şiirsel bir yapım olan bir Jim Jarmusch filmi ile listemize devam ediyoruz. Gündüzleri son derece kolay rutinleri olan bir adam olan Paterson, her gün kullandığı otobüsle şehre şöyle bir bakmakta, akşamları köpeğini gezdirdikten sonra barda vakit geçirmekte ve sevgilisi Laura ile sıradan ama huzurlu bir hayat sürmektedir.. .

oyuncular: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Nellie

Müdür: Jim Jarmusch

8. Menü (2022)

İmdb: 7.4

Özet : Menü, ücra bir adada özel bir restorana giden genç bir çiftin hikayesini anlatıyor. Margot ve Tyler, menüsü ünlü bir şef tarafından hazırlanan seçkin bir restoranda yemek yemek için bir adada para harcarlar. Yemekte onlara farklı karakterde pek çok kişi eşlik eder. Ünlü şef Slowik, konukları için farklı yemeklerden oluşan bir tadım menüsü hazırladı. Ancak beklenmedik yemeklerin olduğu gecede, her masa kendi sırlarını açığa vurdukça gerilim yükselir. oyuncular: Ralph Fiennes, Anya Taylor-Joy, Nicholas Hoult

Müdür: Nicholas Hoult

7. Üzüntü Üçgeni (2022)

İmdb: 7.6

Özet : Üzüntü Üçgeni, lüks bir gemide deniz yolculuğuna çıkan bir çift hakkındadır. Modeller Carl ve Yaya, milyarder yolcuların tercih ettiği lüks bir gemi yolculuğuna çıkar. Zenginlik ve ihtişamla dolu gemide yolcular için başta her şey yolundadır. Ancak fırtına çıktıktan sonra korsan baskını, onların keyifli tatilini kabusa çevirir. Yolculuğun sonunda Carla, Yaya ve bir grup yolcu kendilerini hiyerarşi ve sınıf rollerinin yeniden yazıldığı bir hayatta kalma oyununun içinde bulurlar.

oyuncular: Thobias Thorwid, Harris Dickinson, Charlbi Dean

Müdür: Ruben Ostlund

6. Metalin Sesi (2019)

İmdb: 7.7

Özet: Başrolünde Riz Ahmed’in yer aldığı son derece etkileyici bir film olan Metalin Sesi ile devam ediyoruz. Ruben ve kız arkadaşı Lou, karavanlarında gezen ve gittikleri yerlerde konserler veren iki müzisyendir. Ruben davul çalarken Lou mikrofonda. Ruben’in hayatı bir gün yalnızca boğuk bir vızıltı duyduğunda alt üst olacaktır.

oyuncular: Riz Ahmed, Olivia Cooke, Paul Raci

Müdür: Darius Marder

5. Deniz Kenarındaki Manchester (2016)

İmdb: 7.8

Özet : Ağabeyi Joe’nun ölümünden sonra Lee Chandler, Joe’nun kendisini genç yeğeni Patrick’in tek koruyucusu yapmasına şaşırır. Boston’daki kapıcı olarak işinden ayrılan Lee, gönülsüzce, personel sınıfı ailesinin nesillerdir yaşadığı balıkçı köyüne döner. Orada, kendisini karısı Randi’den ve içinde doğduğu topluluktan ayıran bir geçmişle uğraşmak zorunda kalır.

Müdür: Kenth Lonergan

oyuncular: Casey Affleck, Michelle Williams, Kyle Chandler

4. Verdens Verste Menneske (2021)

İmdb: 8.0

Özet : Dünyanın En Kötü İnsanı, Julie adında genç bir bayanın hayatına odaklanıyor. Julie 30 yaşına girdikten kısa bir süre sonra aşk hayatının aslında hiç de iyi gitmediğini fark eder. Sevgilisi Axel ile birlikte yaşayan Julie, tüm hayatının ailesinin beklentilerinden ibaret olduğunu fark eder. Öte yandan Axel’in çocuk isteği onun üzerinde daha fazla baskı yaratır. Julie artık hayallerinin peşinden gitmek istiyor.

oyuncular: Renate Reinsve, Anders Danielsen Lie, Maria Grazia Di Meo

Müdür: Joachim Trier

3. Dallas Alıcılar Kulübü (2013)

İmdb: 8.0

Özet: Ron Woodroof’a AIDS yüzünden yaşaması için otuz gün verildi. Hızla ölmek üzere olduğunu anlayan Ron, çareyi doğal ilaçlarda bulur.

Oyuncular:Matthew McConaughey, Jennifer Garner, Jared Leto

Müdür: Jean-Marc Vallee

2. Paris, Teksas (1984)

İmdb: 8.0

Özet : Çölde tek başına dolaşan Travis Henderson’ın kim olduğu hakkında hiçbir fikri yoktur. Kardeşi Walt’a bile yabancı olan Travis, bir gün onunla iletişime geçer. Travis, erkek kardeşiyle birlikte garip bir biçimde yeniden ortaya çıkar. Bir süre sonra karısı Jane ve oğlu Hunter ile de yüzleşmesi gerektiğini anlar.

oyuncular: Harry Dean Stanton, Nastassja Kinski, Dean Stockwell

Müdür: wim wenders

1. Gel ve Gör (1985)

İmdb: 8.4

Özet : Alman kuvvetleri Beyaz Rusya’da bir köyü işgal edince Florya karakterimiz, ailesinin karşı çıkmasına rağmen direniş güçlerine katılmak için ormana gider. Orada Glasha adında bir kızla tanışır ve ona köyüne kadar eşlik eder. Ancak Florya konuta döndüğünde tüm ailesini ve arkadaşlarını katledilmiş halde bulur ve olaylar gelişir.

oyuncular: Aleksey Kravchenko, Olga Mironova, Liubomiras Laucevicius

Müdür: Elem Klimov

habergolpazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu