Haber

Oğlunu Yurt Dışından Binlerce Dolara Evlendiren Geline Sipariş Veren Yaşlı Adam Dolandırıldı!

Denizli’nin Çivril ilçesinde yaşayan 65 yaşındaki adam, oğluyla evlenmek isterken yabancı gelin tarafından dolandırıldı. Detaylar içerikte!

Anadolu insanımızın evlilik vaadiyle dolandırılmadığı bir gün geçmiyor. Bir sonraki benzer haber Denizli’nin Çivril ilçesinden geldi.

Çivril ilçesi Osmanköy Mahallesi’nde yaşayan 65 yaşındaki İsmet Kocakaya, 39 yaşındaki oğlunu evlendirmeye çalışırken dolandırıldı.

Oğluyla evlenmek için kız arayan İsmet Kocakaya, Burdur’da bir çiftin evlenmek isteyen kişileri Özbekistan asıllı kadınlarla tanıştırdığını öğrendi.

İsmet Kocakaya’ya yardım edeceklerini söyleyen Burdurlu çift, yaşlı adamı telefonda bir bayanla tanıştırdı. Özbekistan asıllı kadınla evlenmeyi kabul eden İsmet Kocakaya, onu gelin adayıyla tanıştırarak istedikleri 2 bin doları verdi.

Uçak bileti için bin dolar harcayan Kocakaya, ilk gelin adayının gelmesini beklemeye başladı. Ancak İsmet Kocakaya, Burdur’daki çiftle tekrar iletişime geçtiğinde gelin adayının hasta olduğunu ve acil ameliyata alındığını öğrendi.

Mağduriyetinin giderilmesini isteyen Kocakaya’ya yeni gelin adayı gösterildi. Burdurlu çift, daha önceki olayda olduğu gibi İsmet Kocakaya’yı yeni gelin adayıyla telefonda görüştürerek 2 bin dolar daha istedi.

Tüm bu para transferi işlemleri tamamlandıktan sonra Kocakaya, Burdur’a gelen yeni gelini GM (36) ve oğluyla evlendi.

Ancak baba Kocakaya, pazartesi günü oğlunun işe gitmesinin ardından gelininin ortadan kaybolduğunu öğrenince şaşkınlığa uğradı. Evden kaçan gelinini arayan yaşlı adam, Burdurlu aileye ulaşamadı.

Savcılığa şikayette bulunan İsmet Kocakaya, şunları söyledi: “Beni aldattılar, şebeke oldular. Bana bir gelin adayı buldular, parayı aldılar, sonra da gelmeyeceğini söylediler. Yeni bir aday bulup onun için para istediler. Toplamda 7 bin dolar harcadım” dedi.

Tüm birikimini oğluyla evlenmek için harcadığını belirten Kocakaya, “Sahip olduğum her şeyi harcadım. Oğlumun anaokuluna başlaması için kredi çektim ve toplamda 200 bin liraya yakın harcadım. “Oğlumun etkisiyle beni kandırdılar” dedi.

Dolandırılan yaşlı adamın, oğlunu evlendirmeye çalıştığı gibi boşanmaya da çalıştığı öğrenildi.

haber-puturge.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu