Haber

Okula Giden Veli Öğretmenler Tarafından Dövüldü

İstanbul’da bir okulun müdür yardımcısının 14 yaşındaki kızına kötü davrandığını öğrenen veli, okula gittiği sırada öğretmenler tarafından darp edildi. Müdür yardımcısı ve beden eğitimi öğretmeni tarafından darp edilen veli, suç duyurusunda bulunarak savcılığa başvurdu. Öğretmenler hakkında hem isim hem de idari soruşturma başlatıldı.

Olay, 12 Ekim’de Pendik ilçesinde bir okulda meydana geldi. 36 yaşındaki Murat G., kızının okula gitmemesi üzerine şüphelenerek kızıyla konuştu.

Murat G., arkadaşlarıyla koridorda gezerken, okulun müdür yardımcısı Abbas C.’nin kızına “Yardım edin” dediğini, bu nedenle kızının okula gitmek istemediğini öğrendi. Bu durumu konuşmak için okula giden baba Murat. G. beklenmedik bir tepki aldı.

Sabah gazetesinden Atakan Irmak’ın haberine göre, müdür yardımcısı Abbas C., öğrencisinin velisine bağırmaya başladı. Bu sırada okulun beden eğitimi öğretmeni Mete Y. ikilinin yanına gelerek olaya müdahale etti.

İddiaya göre beden eğitimi öğretmeni Murat G.’yi iterek göğsüne yumruk attı.

Şikayet edildi, soruşturma başlatıldı

Murat G. karakola giderek öğretmenler hakkında hata yaptı.

Açıklamanın ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Durumun Milli Eğitim Bakanlığı’na bildirilmesi üzerine iki öğretmen hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Murat G., kızının psikolojisinin bozulduğunu ve okulunu değiştirmek zorunda kalacağını belirtti.

arpacay-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu