Teknoloji

Ortak Netflix Hesabı Kullanıcılarına Kötü Haber: Şifre Paylaşımı İçin Ek Ücret Alınacak!

Dünyaca ünlü dizi platformu Netflix, uzun süredir beklenen ve hesap bedellerini ortak ödeyen kullanıcıların moralini bozacağı düşünülen güvenlik kararlarını açıkladı. Hesap sahiplerinin şifre paylaşımı yapmasının önüne geçmek isteyen şirket, bu işlem için bazı ülkelerde ek ücretler almaya başladı. Detaylar burada…

Netflix, uzun süredir gündemde olan şifre paylaşımı için sıkı önlemler aldı.

Ünlü şirket, kullanıcıların rastgele bir ücret ödemeden hizmetlerine erişmesini engellemek için şifrelerini paylaşan hesap sahiplerinden ek ücretler almaya başladı.

İlk kez tanınan platformun merkezi ABD’de hayata geçirilen karar doğrultusunda kullanıcılar, hesaplarının şifresini başka biriyle paylaşmak için Netflix’e 8 dolar gibi bir bedel ödeyecek.

İngiltere’de de uygulanmaya başlanan ücretli şifre paylaşımı, ada ülkesinde 5 liraya satışa sunulacak.

Parolaları paylaşma kuralları burada bitmeyecek. Şirket ayrıca sadece standart ve premium paket sahiplerinin şifrelerini bir ücret karşılığında paylaşmalarına izin verecek.

Netflix, ülkemiz dahil diğer bölgelere de gelmesi beklenen yeni kararı sayesinde platformuna ücretsiz olarak erişen 100 milyondan fazla hanenin haksız kullanımının önüne geçecek.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Netflix bu kararla ülkemizde büyük bir abone kaybı yaşar mı? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu