Haber

TEGV, Cumhuriyetin 100. yılını Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen çocuklarla kutladı

TÜRKİYE Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Cumhuriyetin 100. yılını Kahramanmaraş’taki Umut Konteyner Kenti’nde düzenlenen etkinlikle depremzede çocuklarla kutladı.

6 Şubat depreminin merkez üssü Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından TEGV, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı depremden etkilenen çocuklarla kutladı. Vakfın Umut Konteyner Kenti’ndeki toplama biriminde düzenlenen etkinliğe çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Çocuklar müzik eşliğinde dans edip çeşitli yarışmalara katılarak Cumhuriyetin 100. yılını eğlenceyle kutladılar.

TEGV Koleksiyon Birim Müdürü Zahide Ebrar Türksayar, vakfın kurulduğu 1995 yılından bu yana yüzbinlerce bağışçısı ve 95 bini aşkın gönüllüsüyle 3 milyondan fazla çocuğa eğitim desteği sağladığını söyledi. TEGV’in depremin olduğu bölgeye gittiğini belirtti. 6 Şubat depreminin hemen ardından meydana gelen ve çalışmalara başlayan Türksayar, depremin merkez üssü Kahramanmaraş başta olmak üzere diğer illerde de faaliyetlerini sürdürerek çocuklara destek vermeye devam ettiklerini belirtti.

Zahide Ebrar Türksayar, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilan ettiği Cumhuriyetin 100. yılını 29 Ekim’de depremden etkilenen çocuklarla kutlamak amacıyla bir etkinlik düzenlediklerini belirterek, “Vakfımız 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketinin ilk gününden bu yana bölgede çalışmalarını sürdürüyor, Tüm illerimizde faaliyetlerini sürdürüyor. 6 Bölgede faaliyetlerini sürdürürken depreme yakalanan mobil aktivite noktamız Ateşböcekleri AKUT döneminde vatandaşlarımızın barınma, hijyen ve barınma gibi temel ihtiyaçlarına destek sağlayan bölge, depremi takip eden 2 haftalık süreçte 17 Ateşböceğinin tamamı bölgeye taşınmış olup faaliyetlerine halen devam etmektedir. Ateşböcekleri, TEGV’in deprem bölgesindeki faaliyetleri konteyner kentlerde kurulan sürekli eğitim birimleriyle desteklenmektedir.Bugüne kadar Kahramanmaraş, Hatay, Malatya ve Adıyaman’da 11 adet Konteyner Kent Toplama Birimi kurulmuş ve 4 adet Konteyner Kent Toplama Birimi’nin kurulumu gerçekleştirilmiştir. hala devam ediyor. Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı ve Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutluyoruz. “Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle burada bir festivalimiz var ve bu vesileyle burada toplanıp 29 Ekim’i coşkuyla kutladık” dedi.

ezine-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu