Yaşam

‘Titanic’ yönetmeni yıldönümünü anıyor: ​​Jack ölmek zorundaydı

Başrollerini Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet’in paylaştığı “Titanik” seyirciyle buluşalı 25 yıl oldu. Sinema, tüm zamanların en romantik sinemaları arasında gösteriliyor.

Yönetmen James Cameron, tüm zamanların en çok hasılat yapan üçüncü filmi olan “Titanic” hakkında konuştu. Cameron, Leonardo DiCaprio’nun ‘Jack’ karakterinin ölmekten başka çaresi olmadığını söyledi.

Sputnik’e göre James Cameron, The Toronto Sun gazetesine yeni filmi “Avatar: The Way of the Water” hakkında konuştu. Cameron, 19 Aralık 1997’de vizyona giren Titanic filminin final sahnesi için bilimsel çalışmalara başvurduklarını belirtti.

Filmin son sahnesinde koca gemi batmış ve Jack ile Rose okyanusun ortasında kalmışlardır. Jack, gemi enkazından buldukları bir tahta parçasının üzerinden tırmanmaya çalışırken okyanusun soğuk sularında donarak ölmüştü. Rose, gruplar tarafından bulundu ve kurtarıldı.

James Cameron, “Daha sonra bu sahnede bir hipotermi uzmanıyla birçok analiz yaptık. Hatta filmde kullandığımız ahşabın aynısını bile ürettik.”

Jack’in Rose ile yaşayıp yaşayamayacağı tartışmalarına son vermek için bilim insanlarıyla iş birliği yaptığını kaydeden ünlü yönetmen, Jack Dawson’ın karakterinin gerçek koşullarda ölümden kaçamayacağını belirterek, “Jack ölmek zorundaydı. Tıpkı Romeo ve Juliet gibi. Bu aşk, fedakarlık ve ölüm hakkında bir filmdi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu