Haber

Xiaomi’nin yeni dizüstü bilgisayarı Geekbench’te görüldü

Akıllı telefon pazarında önemli bir yer edinen Xiaomi giyilebilir teknoloji, otomobil ve ev elektroniği alanlarında da kendini kanıtladı. Şimdi ise bilgisayar dünyasına yeni bir model getirmeye hazırlanıyor. Gelin XiaomiGelin yeni dizüstü bilgisayarına bir göz atalım.

Yeni Xiaomi dizüstü bilgisayarı Geekbench’te görüldü!

Bildiğiniz gibi Çinli firma daha önce de dizüstü bilgisayarlar üretmişti. Artık daha yüksek özelliklere sahip bir modelle pazara girecek olan şirket, yeni modelini Geekbench üzerinde ortaya çıkardı. Cihazın yalnızca işlemcisini, RAM belleğini ve işletim sistemini ortaya koyan Geekbench, performans verilerini de raporluyor.

Şirket, yeni dizüstü modelinde Intel’in geliştirdiği 14. Nesil Intel Core Ultra 7 155H işlemciyi kullanıyor. 16 çekirdek ve 22 iş parçacığından oluşan bu işlemci, Çinli firmanın yeni dizüstü modelinde 32 GB RAM bellekle çalışıyor. İşletim sistemi olarak Windows 11’i kullanan yeni Xiaomi dizüstü bilgisayar, Geekbench’in tek çekirdek testini 1567 puanla geçiyor. Çoklu çekirdek testinden 8228 puan almayı başarıyor.

Xiaomi durmuyor: İlk otomobili için dev üreticiyle buluştu!

Şu anda geliştirme aşamasında olduğundan performansı biraz düşük olabilir. Ancak piyasaya çıktığında daha iyi performans sergileyeceği aşikar. Bu yeni bilgisayarın adı ve ekran özellikleri henüz geliştirilme aşamasında olduğu için net değil. Zaten Geekbench’te “Xiaomi Laptop” adı altında görünüyor. Bakalım sızıntılar Çinli şirketin yeni bilgisayarı hakkında ne zaman bilgi verecek?

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu