Haber

Yunanistan’da depremzedeler için çocuk korosu seslendirdi

Yunanistan’da bir çocuk korosu, Türkiye ve Suriye’deki depremden etkilenen çocuklar için başkent Atina’da şarkı söyledi.

Mikis Theodorakis Müze Korosu’ndaki çocuklar, dünyaca ünlü Yunan ressam Theodorakis’in Akropolis semtindeki konutu önünde sanatçının bestelediği iki şarkıyı seslendirdi.

Theodorakis’in iradesinin komşularla dostluk ve barış köprüleri kurmak olduğunu belirten Koro Şefi Stefanos Kardiolakas, “Türkiye ve Suriye halklarına, buradaki çocuklara sevgi ve dayanışma mesajı gönderiyoruz.” dedi.

Kardiolakas, ünlü Yunan şair Odiseas Elitis’in sözleriyle Theodorakis’in bestesini birleştiren şarkılar eşliğinde Türk insanını sevgi ve dayanışmayla kucakladıklarını vurguladı.

Çocuklar ise “Şarkılarımızla size sevgimizi ve desteğimizi gönderiyoruz”, “Ünlü şairiniz Nazım Hikmet’in dediği gibi en keyifli günlerimiz şimdi yaşamadıklarımızdır”, “Sizleri bekliyoruz. sevgiyle kollarını açarak Yunanistan’da” ve “Dostluk, sevgi ve dayanışmadan oluşur. Gökkuşağı olalım” diyerek duygularını dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu