Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi kadına yönelik şiddet ve tacizin önlenmesi için protokol imzaladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) İş Yerinde Şiddet ve Tacizin Önlenmesine Dair 190 Sayılı Politika Belgesini imzaladı.

Protokol, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ILO Temsilcisi Emel Akalın ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü tarafından imzalandı.

Böcek, 33’ü yönetici olmak üzere 2602 kadın çalışanla şehre hizmet verdiklerini söyledi.

Kadınların yöneticilik, itfaiyecilik, şoförlük, zabıta gibi birçok meslek grubunda çalıştığını belirten Kelebek, “Bu protokolü imzalayan ilk belediye olmanın gururunu yaşıyoruz. Türkiye’deki diğer belediyelere öncülük ettiğimizi düşünüyorum. Mücadele edeceğiz. cinsel taciz, şiddet ve mobbinge karşı.” dedi.

Canan Güllü ise eşitliğin yerelde başlayacağını ve bu protokolle Antalya’da sürdürülebilir istihdamda kadınların daha güçlü olacağını kaydetti.

Akalın, protokolün toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamayı ve çalışma hayatında toplumsal cinsiyete dayalı şiddet ve tacizi önlemeyi amaçladığını da kaydetti. Akalın, başka belediyelere öncü olduğu için Başkan Böceğe teşekkür etti.

haber-yerkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu