Ekonomi

Dijital Dönüşüm ve Yeşil Dönüşüm Destek programlarına devlet desteği

Dijital Dönüşüm ve Yeşil Dönüşüm Temel programları kapsamındaki yatırımlar öncelikle devlet tarafından desteklenecektir.

“Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu doğrultuda, teknolojik çalışma ve analizleri iş süreçlerine entegre ederek maliyet düşürme, verimlilik ve kalite artışı, çalışan ve müşteri memnuniyeti gibi sonuçlara ulaşmayı hedefleyen Dijital Dönüşüm Güçlendirme Programı, döngüsel ekonomi yaklaşımıyla uyumlu, doğal kaynakları koruyan, iklim ve sürdürülebilirlik amacıyla, verimli ve düşük karbonlu üretimi hedefleyen Yeşil Dönüşüm Güçlendirme Programı kapsamındaki yatırımlar öncelikli olarak desteklenecektir.

Öncelikli yatırımlara parça üretimi yatırımları da eklendi.

TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından desteklenen Ar-Ge projeleri sonucunda geliştirilen veya “Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun” kapsamındaki Ar-Ge merkezlerinde gerçekleştirilen proje sonucunda geliştirilen, TÜBİTAK tarafından atanan izleyici raporu ile belgelenen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı veya varsa ilgili değerlendirme ve kontrol kurulu kararı. Öncelikli yatırım konuları arasına eser veya kesit üretimine yönelik yatırımlar da eklendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu