Haber

Trump: 3. Dünya Savaşı hiç bu kadar yakın olmamıştı

Trump, Rusya-Ukrayna savaşının yıldönümü kapsamında resmi internet sitesinde “Başkan Trump, sonu gelmez savaşlar peşinde koşan savaş çığırtkanlarını ve küreselcileri kovacak” başlıklı bir görsel yayınladı.

”3. DÜNYA SAVAŞI HİÇ BU KADAR YAKIN OLMADI’

“3. Dünya Savaşı hiç bu kadar yakın olmamıştı.” Trump, derin devlet, Savunma Bakanlığı (Pentagon) ve Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki tüm “savaş kışkırtıcıları ve küreselciler”in bu kurumlardan tasfiye edilmesi gerektiğini savundu.

Trump, “nesiller boyu savaş çıkarmayan tek başkan” olduğunu belirterek, Washington’daki bürokratların tavsiyelerini reddederek çatışmalara eğilimli olduğunu söyledi.

ABD yönetiminin 2014 yılında Ukrayna’daki ayaklanmaları desteklediğini belirten Trump, “ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşler Müsteşarı Victoria Nuland gibi Ukrayna’yı NATO’ya yakınlaştırma saplantılı insanlarımız var” dedi. dedi.

Bu insanların Irak’ta olduğu gibi uzun süredir çatışma peşinde koştuğuna dikkati çeken Trump, bunların hiçbirinin bir yıl önce Ukrayna’nın işgalini haklı çıkaramayacağını söyledi. “Başkanınız olsaydım, bunlar asla olmazdı.” Trump, ifadesini kullanarak, Amerikan dış politikasına hakim olan “yozlaşmış küresel düzenden” kurtulmak gerektiğini vurguladı.

2024 başkanlık seçimleri için aday olan Trump, bu sistemin kendi zamanında değişeceğini vurguladı. Trump, “Doğru liderlikle Ukrayna savaşını 24 saat içinde bitirebiliriz” dedi. Amerika Birleşik Devletleri’nin çıkarlarını her şeyin üzerinde tutan yetkilileri atayacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu